Zbuduj zamek z papieru

Świetny pomysł na zabawę z dziećmi. Jeżeli chcemy zbudować zamek z papieru potrzebujemy jedynie trochę wyobraźni i wolnego czasu, nieco farbek i artykułów papierniczych oraz sporą kolekcję rolek po papierze toaletowym.

Z rolek po papierze toaletowym można zrobić wiele rzeczy. Pokazywaliśmy już przykłady zabawnych pacynek, ale tym razem postanowiliśmy pójść krok dalej i zbudować papierowy zamek. Jest to bardziej pracochłonne, ale efekt robi wrażenie. Przede wszystkim jednak trzeba uzbierać nasze materiały budowlane.

zamek z papieru 1

 

Z tego, co uzbieraliśmy ustawiamy zarys zamku z wieżyczkami. My stworzyliśmy je wsadzając jedną rolkę w drugą, wcześniej nieco ją nacinając.

zamekz papieru 2

zamek z papieru 3

 

Następnie połączyliśmy mniejsze elementy i po pomalowaniu skleiliśmy je w większą całość. Pamiętajcie, by użyć do tego mocnego kleju, dzięki czemu konstrukcja będzie stabilniejsza.

zamekz papieru 4

zamek z papieru 5

 

Na koniec stworzyliśmy drobne elementy dekoracyjne. W zależności od naszej pomysłowości i chęci mogą to być różnego rodzaju dachy i okna, które upiększą nasz zamek.

zamek z papieru 6

zamek z papieru 7

zamek z papieru 8

zamek z papieru 9

zamek z papieru 10

zamek z papieru 11

zamek z papieru 12

Teraz nie pozostaje nic innego, tylko udostępnić zamek z papieru młodemu rycerzowi lub małej księżniczce. Zapewniamy, że zarówno jego budowanie, jak i zabawa sprawią im wielką frajdę. Warto więc poświęcić na to trochę czasu.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz