Zabawy wielkanocne

zabawy wielkanocneDzieci przeżywają święta o wiele bardziej niż dorośli i w dużej mierze od nas zależy, jak będą je wspominać za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Spróbujmy więc zadbać o to, by był to dla nich czas wyjątkowy. Pomogą w tym zabawy wielkanocne – bardziej lub mniej zakorzenione w naszej tradycji – które sprawią dzieciakom wiele frajdy.

Szukanie zajączka

Na Boże Narodzenie prezenty przynosi Mikołaj (albo Gwiazdor, Jezusek, Gwiazdeczka lub Dziadek Mróz), a na Wielkanoc drobne podarunki – przeważnie w postaci słodyczy – przynosi Zajączek, który jest dosyć nieśmiały i nie wręcza ich osobiście, lecz chowa w różnych, dziwnych miejscach. I tu zaczyna się zabawa! Zorganizujcie poszukiwania i pozwólcie dzieciom znaleźć ukryte smakołyki. Możecie dodatkowo przygotować mapę z zaznaczonym, ukrytym skarbem lub przygotować karteczki z zagadkami prowadzącymi do kolejnych miejsc z podpowiedziami,  które w końcu doprowadzą dzieciaki do upominków.

Walka na jajka

Znana również jako „Walatka” lub zabawa „na wybitki” polegająca na stłuczeniu pisanki przeciwnika. Możemy ze sobą grać trzymając jajka w dłoniach lub turlając je po stole w taki sposób, by na siebie trafiły. Oczywiście wygrywa osoba, której pisanka pozostanie nietknięta. Warto trzymać przy sobie wygrane jajko do końca Wielkanocy:)

Jajeczny tor przeszkód

Najpierw ustalamy trasę, po której uczestnicy zabawy muszą przeturlać swoje pisanki używając do tego np. łyżki stołowej. Tor możemy zmodyfikować ustawiając na nim przeróżne przeszkody. Wygrywa osoba, która najszybciej „przetransportuje” swojej jajo od startu do mety.

Oczywiście pozostają też najbardziej znane zabawy wielkanocne, czyli malowanie pisanek czy śmigus-dyngus. Warto jednak uzupełnić je o dodatkowe atrakcje, które ucieszą najmłodszych i na długo pozostaną w ich pamięci. Powodzenia!

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz