Zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy na powietrzuZa oknem coraz przyjemniej, więc zamiast siedzieć w czterech ścianach proponujemy zorganizować rodzinny wypad na łono natury. Oto kilka pomysłów, jak w ciekawy sposób zagospodarować dzieciom czas na świeżym powietrzu. Niektóre z tych zabaw powinniście znać ze swojego dzieciństwa, więc warto przekazać je kolejnym pokoleniom.

Gra w kapsle
Chyba każdy superstary wie, o co w tym chodzi. Zapomniana klasyka, która dawniej była jedną z zabaw królujących na wszystkich podwórkach i z pewnością przypadnie do gustu Waszym dzieciom. Niech każdy oznaczy swój kapsel w taki sposób, aby wyróżniał się na tle innych „zawodników”, a następnie wspólnie stwórzcie skomplikowany tor i zorganizujcie na nim wyścigi.

Gra w ciupy
Prosta gra pomagająca ćwiczyć refleks. Najpierw uczestnicy zabawy muszą znaleźć 5 podobnych do siebie kamyków, którymi będą grać. Następnie każdy po kolei podrzuca jeden kamień i zaraz potem zbiera w tę samą rękę jak najwięcej pozostałych, na końcu łapiąc wcześniej podrzucony. Im więcej kamyków uda nam się chwycić, tym więcej mamy punktów.

Podchody
Zabawa, która sprawi dzieciakom wiele frajdy. Uczestników dzielimy na dwie grupy z których jedna ucieka, pozostawiając za sobą ślady (strzałki wskazujące kierunek, listy z podpowiedziami oraz zadaniami itp.), a druga musi ją wytropić.

Poszukiwacze skarbów
Zabawa podobna do podchodów, tyle, że podczas niej to Ty pozostawiasz wskazówki oraz zadania, które muszą wykonać mali poszukiwacze (możesz również stworzyć specjalną mapę) i które doprowadzą ich do ukrytego skarbu. Może to być pudełko ze słodyczami lub czymś innym, co sprawi dzieciom dużą frajdę.

Ciuciubabka
Wybieramy jedną osobę, które zawiązujemy oczy. To ona ma złapać pozostałych uczestników zabawy kierując się wyłącznie ich głosem. Aby dzieciaki zbytnio się nie rozbiegały, proponujemy narysować okrąg, z którego nie mogą wyjść uczestnicy zabawy.

Piniata
Świetnie się sprawdza m.in. podczas przyjęć na świeżym powietrzu z udziałem najmłodszych. Dzieci mają na celu strącenie kartonowej formy – piniaty, w której ukryte są słodycze. Jeżeli chcemy nieco urozmaicić zabawę, podobnie jak w ciuciubabce możemy zawiązać jej uczestnikom oczy.

Puszczanie latawca
Świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Latawiec oczywiście możemy kupić w niejednym sklepie, ale największą radość sprawi naszym dzieciom wspólne wykonanie tego „latającego cuda”, a następnie przetestowanie jego właściwości aerodynamicznych.

To tylko niektóre zabawy na świeżym powietrzu, które może zorganizować superstary. Najważniejsze jednak jest to, by po prostu spędzać ze swoim dzieckiem czas. Przy odrobinie wyobraźni zawsze wyjdzie z tego niezwykła przygoda.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz