Zabawy na śniegu

zabawy na śnieguZima nie musi nam się kojarzyć głównie z odśnieżaniem samochodu lub chodnika przed domem, opłatami za ogrzewanie i niszczącą nasze obuwie solą. Dzieciaki ją uwielbiają, więc zamiast siedzieć w ciepłych czterech ścianach wykorzystajmy ten czas i zorganizujmy im niezłą zabawę na śniegu. Oto kilka propozycji na to, by sprawić im frajdę podczas mroźnych i śnieżnych dni.


ŁAPANIE PŁATKÓW ŚNIEGU

Przyda nam się do tego kawałek ciemnego papieru lub materiału, który powinniśmy wsadzić do zamrażarki lub pozostawić na mrozie. Gdy zacznie padać, wystarczy złapać na niego kilka płatków i przy użyciu szkła powiększającego podziwiać ich kształty.

ZAPADAJĄCE SIĘ OGNISKO
Użyj suchych kawałków drewna i przy pomocy np. rozpałki do grilla rozpal ognisko na głębokim śniegu i razem z dzieckiem obserwuj, jak pod wpływem ciepła zapada się ono w zimnym puchu tworząc krater.

TROPIENIE
Po świeżym opadzie śniegu zabawcie się w traperów śledzących zwierzynę. Oczywiście rolę wielkiego niedźwiedzia lub tygrysa syberyjskiego może odegrać zwykły kot, który zostawiając ślady doprowadzi was do celu. Możecie też spróbować dopasować ślady do okolicznych zwierząt lub wytropić siebie nawzajem.

LEPIENIE BAŁWANA I NIE TYLKO
To jedna z najpopularniejszych zabaw na śniegu, która najlepiej się udaje, gdy nie ma dużego mrozu. Niech jednak dzieciaki spróbują udekorować mu twarz marchewką itp. z zawiązanymi oczami. Zobaczymy, co z tego wyjdzie:) Poza tym z bardzo plastycznego śniegu możecie wspólnie stworzyć dowolną, inną rzeźbę lub np. igloo, które wymaga sporo pracy, ale z pewnością sprawi dzieciakom wiele frajdy.

ZAMROŻONE BAŃKI MYDLANE
Przy dużym mrozie zamarza prawie wszystko, nawet bańki mydlane, i to w bardzo efektowny sposób. Stworzenie lodowej kuli wymaga odpowiednich, mroźnych warunków i pewnej wprawy, ale robi niezłe wrażenie.

RZUT ŚNIEŻKĄ DO CELU
Oprócz klasycznej wojny na śnieżki możecie zorganizować konkurs rzutów śnieżną kulką do celu. Skonstruuj więc tarczę do powieszenia na drzewie lub narysuj ją na śniegu.

ŚNIEŻNE GRAFFITI
Wystarczy zwykły spryskiwacz napełniony wodą z dodatkiem soku malinowego lub innych, barwiących produktów dostępnych w kuchni, by dzieci stworzyły na śniegu własny obraz.

Podczas tego typu zabaw obowiązuje jednak kilka, żelaznych zasad. Przede wszystkim ciepło się ubieramy, nie robimy sobie krzywdy i … nie jemy żółtego śniegu :)

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz