Zabawy andrzejkowe dla dzieci

Zabawy andrzejkowe dla dzieciAndrzejki to doskonała okazja do zabawy. Związane z tym dniem tradycyjne wróżby mogą być świetną, rodzinną rozrywką. Oto kilka propozycji na zabawy andrzejkowe dla dzieci, które sprawią sporo frajdy zarówno im, jak i Wam.

Lanie wosku

Klasyka, bez której nie może się odbyć żadne, andrzejkowe wróżenie. Potrzebujemy do tego świecy i klucza – najlepiej starego, z dużą dziurką. Najpierw topimy wosk ze świecy w małym rondelku, a następnie wylewamy go przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Następnie pobudzamy swoją wyobraźnię i kombinujemy, jaki kształt nam wyszedł i co może oznaczać. Oczywiście nie musimy dodawać, że podczas tego typu zabawy z dziećmi musimy szczególnie uważać, by by nie zrobiły sobie krzywdy gorącym woskiem.

Kleksografia

Podobnie jak lanie wosku, polega ona na odgadywaniu kształtów. Różnica jest taka, że używamy do tego atramentu lub gęstych farbek, z których tworzymy plamę na kartce, po czym składamy ją na pół. Kleks, który powstanie w ten sposób z pewnością przybierze nieoczekiwaną formę.

Andrzejkowy grosik

Każde dziecko otrzymuje małą monetę, którą stara się wrzucić do znajdującej się w pewnej odległości miski. Oczywiście wcześniej musi pomyśleć życzenie. Jeżeli trafi, życzenie najprawdopodobniej się spełni:)

Wyścig butów

Każdy uczestnik zabawy na jej czas oddaje jeden z butów. Te następnie ustawiamy jeden za drugim, kierując naszego „węża” z wybranego miejsca do drzwi. Zgodnie z tradycją, w tej wróżbie biorą udział dziewczęta i ta, której but na końcu dotknie progu, powinna najszybciej wyjść za mąż. W przypadku dzieci można nieco zmodyfikować te zasady umawiając się, że wygrana osoba po prostu będzie miała przez cały rok najwięcej szczęścia.

Kim będę, jak dorosnę?

Najpierw przygotuj karteczki z nazwami różnych zawodów lub (jeśli masz taką możliwość) zdjęciami lub rysunkami ich przedstawicieli. Wrzuć je wszystkie do kapelusza albo woreczka i pozwól każdemu z dzieci wylosować jedną z nich. W ten sposób od wyniku losowania będzie zależeć przyszły zawód naszej pociechy:)

Podczas Andrzejek przypominajmy dzieciom – szczególnie młodszym – że chodzi tylko i wyłącznie o dobrą zabawę i pozytywne jej zakończenie. Wystrzegajmy się wszelkiego rodzaju „wróżb” i praktyk, które z pozoru niewinne (np. wywoływanie duchów), noszą znamiona okultyzmu. Nie wmawiajmy także dzieciom (lub sobie w ich obecności), że od wyniku wróżb zależy nasza przyszłość.

 

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz