Wyjątkowy Dzień Matki

Chłopiec malujący serce na ścianieBombonierki, bukiety z kwiaciarni i życzenia – to niemal tradycyjne atrybuty Dnia Matki. Problem w tym, że właśnie przez rutynę i przyzwyczajenia to wyjątkowe święto co roku wygląda tak samo. Czas zatem wziąć sprawy we własne ręce i zaskoczyć matki naszych dzieci.

Co zatem zrobić, by tegoroczny Dzień Matki był niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju? Klucz do sukcesu jest jeden – pomysłowość i inicjatywa. Zastanówcie się zatem wspólnie z dzieckiem, jak zaskoczyć mamę i czym ją obdarować, ale pod warunkiem, że na samym początku odrzucicie gotowe i dobrze znane rozwiązania. Oto kilka pomysłów.

Rękodzieło

Żaden prezent nie cieszy tak bardzo, jak ten zrobiony własnoręcznie. Jeśli na dodatek autorem będzie samo dziecko sukces macie murowany. Zamiast kupować kartkę, pocztówkę i inne tego typu gadżety, zróbcie wspólnie wyjątkową, tę jedyną w swoim rodzaju laurkę. Zachęć dziecko, by puściło wodze fantazji i wykonało dzieło na jakie tylko będzie miało ochotę. Gdy pociecha jest zbyt mała – pomóż jej zrealizować „projekt”, podsuń pomysł, ale pamiętaj – zdanie dziecka jest najważniejsze.

Autorska laurka jest też świetnym patentem na prezent od najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze malować albo dopiero stawiają pierwsze artystyczne kroki. Weź zatem kawałek dobrej jakości papieru (doskonale sprawdza się ozdobny, fakturowany), wytnij z niego jakiś oryginalny kształt, a następnie … zaufaj maluchowi. Pozwól mu „wybabrać” dłonie w farbkach (tylko uważaj, by nie stały się posiłkiem) a następnie podłóż papier. W kilka minut dzieło będzie gotowe. Z redakcyjnego doświadczenia wiemy, że nic tak nie wzrusza mam jak maleńkie dłonie lub stópki (to wersja dla odważniejszych ojców) odbite na kawałku papieru, oprawione i powieszone na ścianie. Co więcej, przekonasz się, że po latach będziecie wspólnie patrzeć na to dzieło i wspominać, jaka Wasza pociecha była kiedyś mała.

Pomyślcie także np. o ozdobnej ramce na zdjęcia (w sklepach można kupić gotowe, surowe ramki przeznaczone do malowania), wyjątkowym naszyjniku lub bransoletce. Bardziej pracowitym ojcom i dzieciom polecamy zrobienie np. pudełeczka na biżuterię, gdzie tata konstruuje i montuje, a dziecko ozdabia. Możecie także podarować mamie coś do ubrania, a konkretnie zrobioną własnoręcznie koszulkę.

Kwiaty, ale …

Jeśli już nie wyobrażacie sobie Dnia Matki bez bukietu kwiatów, to chociaż nie kupujcie gotowców. Jeśli macie możliwość własnoręcznego nazbierania kwiatów (w ogrodzie lub na łące) – zróbcie to. Jeśli nie, to idźcie do kwiaciarni, ale tylko po osobne kwiaty i jakieś dodatki. Niech efekt końcowy będzie dziełem Twojego dziecka.

Przez żołądek do serca

Bardzo dobrym pomysłem na miłą niespodziankę dla mamy jest wyjątkowy posiłek. To jednak wersja dla nieco starszych dzieci. I wcale nie chodzi tu o wykwintne dania – liczy się przede wszystkim pomysł. Przygotujcie zatem np. śniadanie do łóżka. Daj dziecku własnoręcznie zrobić wymyślne kanapki, albo „bazę” zrób sam, a maluch niech zajmie się dekoracją. Warto pamiętać, że wiosna daje więcej możliwości – np. ludziki z rzodkiewek, zielony jeżyk z kiwi i szczypiorku, czy instalacje bardziej zaawansowane, jak żaglówka z jajka, wykałaczki i żagla z plastra żółtego sera, a wszystko podane na „zielonej wodzie”, czyli liściu z sałaty. Warto pomyśleć też o łakociach – własnoręcznie pieczone ciastka sprawią ogromną radość mamie i dużą frajdę samym dzieciom.

Mamo, świętuj

I na koniec rzecz banalna, ale szalenie istotna. Pamiętajmy, że Dzień Matki, to święto mam. Dajmy im zatem poczuć naszą wdzięczność. Niech wiedzą, że są najważniejsze i sprawmy, by oprócz prezentów, niespodzianek i życzeń zapamiętały ten dzień także ze względu na atmosferę. Superstarzy – zdejmijmy z naszych żon i partnerek bagaż obowiązków. Zajmijmy się dziećmi, domem, ugotujmy obiad. Zaproponujmy im odpoczynek, dajmy chwilę czasu dla siebie. Mamy im bowiem za co dziękować!

 

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz