Włamanie do … elektronicznej niani

Włamanie do ... elektronicznej nianiElektroniczne nianie powstały w trosce o bezpieczeństwo dzieci. Okazuje się jednak, że i one mogą stać się celem hakerów. Takiego ataku doświadczyło pewne małżeństwo z Houston.

To historia, której nie chciałby przeżyć żaden rodzic. Marc Gilbert i jego żona z powodzeniem używali elektronicznej niani. Urządzenie pozwalało im podglądać swoje dzieci podczas snu oraz dawało poczucie bezpieczeństwa i kontroli – do momentu, gdy zupełnie obca osoba przejęła nad nim kontrolę.

Pewnej nocy Marc Gilbert usłyszał głosy w pokoju jednej z córek – dwuletniej Allyson. Nieznany, męski głos zwracał się do niej po imieniu (było ono napisane nad jej łóżeczkiem) w niewybredny sposób, używając wulgarnych słów.  Gdy wraz z żoną wszedł do pokoju, kamerka odwróciła się w ich stronę, po czym z głośnika usłyszeli obelgi pod swoim adresem.

Na szczęście mała Allyson nie słyszała całego zajścia. Dziewczynka od urodzenia bowiem nie słyszy, a rodzice wyłączyli na noc jej implant ślimakowy.

Rodzina padła ofiarą hakera, dla którego cała sprawa prawdopodobnie była głupim żartem. Trudno sobie jednak wyobrazić co czuli słysząc obraźliwe słowa płynące z urządzenia, które miało zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Tym bardziej, że Marc Gilbert zapewnia, iż jego elektroniczna niania miała włączone niezbędne zabezpieczenia.

Ta brzmiąca nieprawdopodobnie historia została przedstawiona w amerykańskim kanale ABC. Postanowiliśmy ją opisać, by zwrócić uwagę na pewne niebezpieczeństwa oraz potrzebę zabezpieczeń tego typu urządzeń przed atakami hakerów.

źródło: www.abclocal.go.com

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz