„Wieczorynka” zniknie z TVP1

1 września, po ponad 50 latach kultowa „Wieczorynka” zniknie z TVP 1 i zostanie przeniesiona do TVP Kultura – informują „Wirtualne Media”. Główne powody tej decyzji, to słaba oglądalność i straty reklamowe.

Kadr z czołówki "Wieczorynki"

Kadr z czołówki „Wieczorynki”, źródło: youtube.com

Od września pasmo “Wieczorynki” między 19.00 a 19.30 w TVP1 zajmie nowy program “Świat się kręci”. Bajki na tej antenie emitowane będą tylko w soboty i niedziele przed “Wiadomościami”, ale pod inną nazwą – informują „Wirtualne Media”.

O planach wycofania „Wieczorynki” z TVP 1 poinformował w czerwcowym wywiadzie dla „TeleTygodnia” prezes TVP Juliusz Braun. Zwracał wówczas uwagę na to, że dobranocki mają obecnie niewielką widownię, składającą się w dodatku głównie z osób starszych.

Początkowo planowano zdjęcie „Wieczorynki” z anteny TVP 1 w chwili, gdy telewizja publiczna uruchomi kanał tematyczny dla dzieci TVP ABC. Ostatecznie jednak zmiany wejdą w życie już 1 września tego roku.

Tego samego dnia o 19:30 „Wieczorynka” zadebiutuje na antenie TVP Kultura. Jak informuje rzecznik TVP Jacek Rakowiecki, program wypełnią głównie klasyczne bajki polskie, np. „Mały Pingwin Pik-Pok”, „Marceli Szpak dziwi się światu”, „Bajki zza okna” oraz „Lis Leon”. Rzecznik TVP podkreśla także, że w związku z cyfryzacją dostęp do wielu niszowych kanałów TV stał się powszechny. Tak też jest z TVP Kulturą, dostępną teraz dla blisko 99 proc. Polaków.

„Wieczorynka”, czyli wieczorny blok programowy dla dzieci powstał w latach 50-tych ubiegłego wieku. W jego ramach emitowano takie „bajkowe hity” jak „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Pszczółka Maja”, „Wilk i Zając”, „Jacek i Agatka”.

Źródło: tvp.pl, wirtualnemedia.pl, youtube.com, mat. własne

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz