Ulubione zwierzaki dziecka

Ulubione zwierzaki dzieciKontakt ze zwierzętami jest ważną potrzebą bez względu na wiek. Dziecko potrzebuje tej bliskości jeszcze bardziej. Naturalnie lgnie do zwierząt, chce otaczać je opieką i czerpać emocje, które przekazują mu zwierzęta.

Dziecko szuka kontaktu ze zwierzętami. Jest to naturalny odruch bliskości, ponieważ zwierzaki są w stanie obdarzyć nas bezgranicznym zaufaniem i przywiązaniem bez względu na charakter. Właśnie za tę bezinteresowną sympatię dzieci kochają zwierzęta.

Mój przyjaciel pies

W dzisiejszych czasach niewiele dzieci może mieć w domu zwierzę. Brak czasu i pośpiech powodują, że rodzice wolą kupić dziecku zabawkę zbliżoną wyglądem do żywego stworzenia. Żadna maskotka nie odda jednak emocji prawdziwego zwierzęcia. Jeśli dziecko wychowuje się w domu, w którym jest pies czy kot, rozwija się w nim poczucie empatii i wrażliwość. Uczy się ono również odpowiedzialności. Przyjaźń ze zwierzęciem to ogrom satysfakcji i codzienna radość z bliskości.

Dzieci uwielbiają również chomiki czy świnki morskie, bowiem najczęściej obdarzają sympatią zwierzęta, które lubią być głaskane czy przytulane. Stąd naturalna więź z domowymi zwierzętami futerkowymi.

Dziecko w zoo

Naturalna miłość do zwierząt powoduje, że dzieci kochają niemal wszystkie stworzenia, nie zważając na to, czy z natury są one spokojne czy niebezpieczne. Stąd tak wielką popularnością cieszą się ogrody zoologiczne.

Chłopcy podziwiają zazwyczaj dzikie zwierzęta, gady i płazy. Dziewczynką natomiast zazwyczaj jest bliżej do zwierząt futerkowych, jak misie koala, pandy i małpki. Niesłabnącą sympatią cieszą się też słonie, żyrafy czy pingwiny. W ogrodzie zoologicznym dziecko może też odwiedzić mini zoo, które skupia zwierzęta mniejsze, przyjazne dzieciom.

O interesującej propozycji skierowanej zarówno do dzieci młodszych, jak i starszych, można poczytać na stronie www.zoosafari.com.pl. Ogród posiada na przykład nowoczesną salę edukacyjną, z licznymi eksponatami. Prowadzone są zajęcia interaktywne dotyczące życia zwierząt na przestrzeni wieków. Jest to ciekawa forma nauki poprzez poznanie i zabawę.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz