Technologia w służbie … taty

Myo TronicWózek dla dziecka z napędem elektrycznym – brzmi nieco futurystycznie, ale takie rozwiązanie jest już dostępne na polskim rynku. Mowa o włoskim „wynalazku” firmy Foppapedretti. Za Myo Tronic – bo tak nazywa się ten wózek – trzeba jednak zapłacić ponad 7 tys. złotych.

Układ napędowy Myo Tronica wzorowany jest na wózkach do gry w golfa wyposażonych w silnik elektryczny. W wózku do golfa ułatwia on transport sprzętu na długich dystansach trawiastych pól. W przypadku wózka dla dzieci umożliwia on prowadzenie „pojazdu” bez wysiłku, pokonywanie nawet stromych wzniesień czy swobodny jogging razem z dzieckiem. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 4400 mAh ładuje się ze zwykłego gniazdka elektrycznego za pomocą ładowarki przypominającej te znane chociażby z laptopów. Akumulator jest zamocowany za pomocą dwóch zatrzasków do ramy wózka i jest łatwo dostępny.

 

YouTube Preview Image

 

ABC prowadzenia

Po dotknięciu dwóch przycisków na uchwycie wózka i ustawieniu żądanej prędkości wózek jedzie sam, bez wysiłku ze strony prowadzącego. Prędkość można płynnie regulować w czasie jazdy. Myo Tronic pokonuje wzniesienia do 20 stopni. Zwrotność zapewniają mu obrotowe przednie koła, tylne są pompowane.

Myo Tronicmyo-tronic-1Myo Tronic

Źródło: mat. prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz