System drzwi przesuwnych – gdzie przyda się najbardziej?

drzwi przesuwneNie zajmują zbyt wiele miejsca, pozwalają na zaoszczędzenie domowej przestrzeni i świetnie sprawdzają się nie tylko w dziecięcym pokoju. W jakich pomieszczeniach warto pomyśleć o montażu drzwi przesuwnych? Oto kilka naszych porad.

Łącznie, a jednak oddzielnie

Systemy drzwi przesuwnych pozwalają na dyskretne oddzielenie sąsiadujących ze sobą pomieszczeń i jednocześnie ułatwienie komunikacji. W zależności od rodzaju materiału (szkło, drewno, pleksi) mogą również spełniać rolę dekoracyjną przez dopasowanie ich kolorystyki czy faktury do klimatu obowiązującego we wnętrzu. Jeżeli np. chcemy optycznie powiększyć daną przestrzeń, możemy pokusić się o drzwi szerokie, otwarte, wykonane ze szkła, które jednocześnie sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na jaśniejsze.

Między kuchnią i salonem

Jeśli nie posiadamy kuchni bezpośrednio otwartej na salon czy jadalnię, drzwi przesuwne mogą się okazać świetnym rozwiązaniem. Otwarte będą dawały efekt optycznego powiększenia małej kuchni i ułatwią sprawną komunikację między sąsiadującymi ze sobą pomieszczeniami. Pomogą zyskać nieco przestrzeni – co nam się przyda szczególnie w przypadku małych dzieci – a jednocześnie będą praktyczną i estetyczną granicą. Zawsze, jeśli chcemy oddzielić oba te wnętrza, wystarczy zasunąć drzwi.

Drzwi do pokoju czy do garderoby?

Jeśli pokój dziecka jest wąski lub mały, to dzięki montażowi drzwi przesuwnych uda się nam uzyskać nieco powierzchni. W przypadku większego metrażu można zostawić drzwi tradycyjne, ale jeżeli dysponujemy odpowiednim miejscem, systemy do drzwi przesuwnych możemy wykorzystać tworząc pomieszczenie do przechowywania ubrań i zabawek. W ten sposób uda się nam lepiej zapanować nad porządkiem.

W przypadku sypialni, czyli miejsca, w którym szukamy swojej intymności, lepiej pozostać przy drzwiach klasycznych. Decydując się jednak na drzwi przesuwne warto wybrać matowe, które pozwolą nam zachować prywatność. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzą się również przy oddzieleniu części garderobianej.

Wzdłuż ściany czy w ścianie?

Drzwi przesuwne mają swoją ramę, w której przemieszcza się panel. Kolejną częścią składową są prowadnice – jest to system, dzięki któremu drzwi zmieniają położenie z jednej strony na drugą. Składa się z profili, kółek i ograniczników (nie pozwalają one drzwiom na zbyt dalekie przesuwanie się). Ważnym, nie tylko praktycznym, ale również ozdobnym elementem tego typu drzwi są także zamki i uchwyty, czyli okucia.

Wyróżnia się dwa rodzaje drzwi przesuwnych: widoczne, które przesuwają się wzdłuż ściany, oraz drzwi chowane w ścianie, które cechuje bardziej skomplikowany montaż. Jeśli już zdecydujemy się na tego typu drzwi, trzeba dokładnie wymierzyć miejsce ich wstawienia. Może się bowiem zdarzyć, że trzeba będzie wyburzyć kilkucentymetrowy fragment ściany lub też ją dodatkowo pogrubić, jeśli drzwi mają się chować w kasetonie. Do szerokości otworu drzwiowego należy także doliczyć szerokość każdego chowającego się skrzydła. Jeśli chodzi o mechanizmy do drzwi przesuwnych, można zastosować różne rozwiązania, np. obniżenie skrzydła drzwiowego, cokół, dystans boczny.

Co jeszcze może przydać się do montażu drzwi przesuwnych? Możecie to sprawdzić na stronie akcesoria.heban.pl.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz