Przygotowania do podróży samochodem

rodzina w podróżyRodzinna podróż samochodem nie musi być drogą przez mękę. Im lepiej się do niej przygotujesz, tym mniej spotka Cię niespodzianek. Oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego, ale przygotowaliśmy listę kilku rzeczy, o których warto pamiętać przed wyruszeniem w trasę.

Prowiant:
Dzieci (zresztą nie tylko one) podczas podróży jedzą znacznie więcej, niż na co dzień, a wizja przygody i drogi pokonywanej w samochodzie wzmagają apetyt. Przed wyjazdem przygotujcie więc odpowiednią ilość jedzenia i napojów i zapakujcie je w samochodzie „pod ręką”, aby zawsze mieć do nich łatwy dostęp. Jeżeli dziecko jest karmione mlekiem z butelki, przyda Wam się termos z ciepłą wodą oraz dodatkowa butla i smoczek. Dla starszych dzieci niezbędne są napoje, kanapki i smakołyki (najlepiej takie, które nie zabrudzą tapicerki Twojego auta), bo podczas jazdy często usłyszycie „tata, pić!” lub „tata, jeść!”, a dzięki odpowiedniemu przygotowaniu uda Wam się zrobić pierwszy postój dopiero przy haśle „tata, siku!” lub „tata, kupa!”.

Higiena:
Ten element powinniście szczególnie wziąć pod uwagę jeśli macie dzieci, które wymagają przewijania. Koniecznie wyposażcie się w większą, wodoodporną ceratkę (przewijanie na tylnym siedzeniu samochodu nie należy bowiem do najłatwiejszych i często lubi wymykać się spod kontroli), większą niż zwykle ilość nawilżanych chusteczek, kilka reklamówek lub worków (do szybkiej „utylizacji” zawartości). I jeszcze jeden nieodzowny atrybut ojca w podróży – kilka rolek papierowych ręczników, upchniętych najlepiej w kilku samochodowych schowkach (tak by był do nich dostęp z każdego miejsca pojazdu). Oprócz tego, że przydają się przy przewijaniu, są niezastąpionym orężem w walce ze skutkami choroby lokomocyjnej lub przejedzenia słodyczami. Dobrze jest też mieć przy sobie torebki na wymioty, które okazują się zbawienne w miejscach, gdzie nie można się zatrzymać (np. autostrada).
I jeszcze jedna rada – w przypadku starszych dzieci, które niezbyt dobrze znoszą jazdę samochodem (delikatna choroba lokomocyjna) dobrze sprawdza się miętowa guma do żucia. Poza tym jej żucie jest też świetnym sposobem na zatykające się uszy (sporo dzieci ma z tym problem podczas jazdy).

Zabawy:
Znudzone dziecko z pewnością nie wpłynie na przyjemną atmosferę w trakcie jazdy samochodem. Przed wyjazdem spakuj więc gadżety, które zapewnią mu atrakcje. Może to być jego ulubiona zabawka lub gra, książeczki oraz płyta z piosenkami dla dzieci. Czas podróży również dużo szybciej minie Wam wszystkim, gdy zorganizujesz dzieciakom gry i zabawy w samochodzie. Warto przygotować ich scenariusze nieco wcześniej.

Samochód:
Przed wyjazdem w długą podróż sprawdź stan swojego samochodu, ciśnienie w oponach, poziom płynów itp. W końcu masz zamiar wieźć nim swoją rodzinę. Zatankuj też auto do pełna, by uniknąć niepotrzebnych postojów na stacjach benzynowych.

Wygoda:
Postaraj się spakować rzeczy niezbędne podczas podróży tak, by mieć do nich łatwy dostęp, a jednocześnie zapewnić maksymalną wygodę wszystkim uczestnikom wycieczki. Warto pomyśleć też o poduszce oraz kocyku dla dziecka, co wpłynie na komfort jego snu (a jednocześnie Twój) w trakcie jazdy.

SPRAWDŹ, JAKĄ PORĘ WYBRAĆ NA PODRÓŻ Z NIEMOWLAKIEM

 

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz