Przygody Harrego Pottera w świecie Lego

Gra Lego Harry Potter to świetna propozycja dla fanów najbardziej znanego młodego czarodzieja oraz najpopularniejszych klocków na świecie. Pomysłowa i zrobiona z humorem gra powinna przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom, szczególnie, że daje im możliwość wspólnej zabawy.

lego harry potter

Magiczny świat klocków

W grze zarówno bohaterowie, jak i otaczające ich przedmioty są stworzone z klocków Lego. W tym alternatywnym świecie sterujemy Harrym Potterem i jego przyjaciółmi, rozwiązujemy zagadki, wykonujemy magiczne zadania i przechodzimy na kolejne poziomy gry i magii. Poszczególne etapy są przerywane zabawnymi filmikami, które opowiadają historię małego czarodzieja, wprowadzają nas w odpowiedni klimat i wywołują uśmiech na twarzach graczy. Trzeba przyznać, że atmosfera stworzona w magicznym świecie z klocków jest bliska tej, którą znamy z książek J.K. Rowling i powstałych na ich podstawie filmów, ale jednocześnie ma w sobie pewną lekkość i sporą dozę humoru.

Historia w dwóch częściach

W sklepach są dostępne dwie części tej gry. Pierwsza to „Lego Harry Potter: Lata 1-4”, gdzie zaczynamy od samego początku historii małego czarodzieja z blizną na czole, czyli jego przybycia na Privet Drive 4. Następnie mamy to co najciekawsze, czyli naukę magii w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz przygody takie jak walka z trollem z damskiej toalecie czy odkrycie komnaty tajemnic. W drugiej części – „Lego Harry Potter: Lata 5-7” poznajemy miejsca znane z kolejnych części książek i filmów, jak Grimmauld Place, Ministerstwo Magii czy Dolina Godryka. Spotykamy też nowe postacie i jeszcze więcej magii, przygotowując się do ostatecznego starcia z lordem Voldemortem.

Zagrajmy razem

Wykonując poszczególne zadania możemy sterować Harrym Potterem, ale także jego przyjaciółmi. Dodatkową, ciekawą opcją jest tryb kooperacji, dzięki któremu w grę mogą grać jednocześnie dwie osoby, współpracując ze sobą podczas poszczególnych misji. Dzięki temu przez historię Harrego Pottera w świecie Lego możemy przejść razem z dzieckiem ,a gra może się stać fajną, rodzinną rozrywką.

Gry są dostępne na platformach PC, Xbox 360, PS3, PSP. Podczas zabawy mamy do wyboru dwie wersje językowe: polską i angielską.

YouTube Preview Image

 

Komentarze

Dodaj komentarz