Posag i ubezpieczenie dla dziecka

ubezpieczenieUbezpieczenia na życie mają za zadanie zabezpieczać finansowo rodzinę ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Wówczas uposażonym osobom należy się świadczenie w wysokości sumy ubezpieczeniowej. Nie tylko jednak w takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa może zabezpieczyć finansowo nasze dzieci.

Ubezpieczenie dla całej rodziny

Głowa rodziny, zarabiająca na utrzymanie całego domu, ponosi ogromną odpowiedzialność. Jeśli by jej zabrakło, rodzina zostałaby pozbawiona lwiej części środków do życia. Można zabezpieczyć swoje dzieci przed takimi ewentualnościami, odkładając na ich posag. Wystarczy w tym celu wybrać odpowiednie ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci.

Dodatkowo, niektóre firmy ubezpieczeniowe, w tym Signal Iduna, oferują ubezpieczenie rodzinne z opcją wypłaty świadczenia z tytułu kalectwa uposażonego. Takie ubezpieczenie daje pełną ochronę finansową dla dziecka osoby ubezpieczonej. Dziecko zostanie zabezpieczone materialnie na wypadek, gdyby zabrakło rodzica, a ponadto, może ono uzyskać dożywotnią rentę z firmy ubezpieczeniowej, jeśli ulegnie trwałemu kalectwu.

Wypadek z udziałem rodziny

Ubezpieczenie rodzinne w postaci polisy zaopatrzenia dzieci ze świadczeniem z tytułu kalectwa uposażonego generalnie ma na celu gromadzenie posagu dla dzieci. Na pewno będzie ono przydatne w momencie, gdy dojdzie do wypadku z udziałem całej rodziny. Śmierć ubezpieczonego spowoduje automatyczną wypłatę sumy ubezpieczeniowej dla uposażonego. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności kalectwu ulegnie dziecko zmarłej osoby ubezpieczonej, to oprócz świadczenia w wysokości sumy ubezpieczeniowej z ubezpieczenia rodzinnego będzie ono uzyskiwało do końca swojego życia rentę kwartalną.

Decydując się na podpisanie umowy ubezpieczenia rodzinnego z zaopatrzeniem dzieci buduje się posag dla swoich pociech, bowiem część składek wpłacanych przez klienta do firmy ubezpieczeniowej jest inwestowana i przynosi zyski. Te mogą być wykorzystane jako składka na dodatkową sumę ubezpieczenia, albo być gromadzone na rachunku zysków dodatkowych, tworząc kapitał dla dziecka.

Po upływie 10 lat trwania polisy, ubezpieczony może wypłacić zyski dodatkowe, co nie ma wpływu na ochronne funkcje polisy. Oprócz ochrony ubezpieczeniowej, takie ubezpieczenie rodzinne zapewnia jednocześnie efektywne oszczędzanie, na różne cele, na przykład na kształcenie swojego dziecka w przyszłości.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

2 odpowiedzi na „“Posag i ubezpieczenie dla dziecka””

  1. Marta pisze:

    U mnie w domu wszyscy pracują ale mimo tego pomyśleliśmy już parę lat temu o tym, żeby zabezpieczyć wszystkich w domu na wypadek gdyby komuś się coś stało. Ludzie którzy nie myślą o ubezpieczeniu nie raz popadają w problemy finansowe, gdy zdarza się wypadek i trzeba wydać krocie na leczenie i rehabilitację.

  2. Anna pisze:

    Zgadzam się z Tobą Marta, że ludzie czasem zapominają o zabezpieczeniu się na przyszłość wydaje im się ,że ich życiowa passa będzie trwała wiecznie. Jednak w życiu bywa różnie, nieszczęśliwy wypadek ,choroba i zaczynają się schody. Warto pomyśleć nad tym wcześniej nim będzie za późno. Osobiście nie należałam nigdy do osób oszczędnych, prawdą jest ,że czasem trwoniłam kasę na głupoty, dopiero wypadek mojego znajomego otworzył mi oczy, że życie bywa brutalne.

Dodaj komentarz