Pomyśl zanim wrzucisz!

pomyśl zanim wrzuciszCo czwarty rodzic przyznaje się do publikowania w internecie zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie. Czy wiesz, co inni mogą zrobić ze zdjęciem Twojego dziecka umieszczonym w sieci? Mamy nadzieję, że dzięki kampanii społecznej „Pomyśl, zanim wrzucisz” organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje wiele osób zacznie się nad tym zastanawiać.

Rodzice chcący się pochwalić zdjęciami swoich pociech na portalach społecznościowych, blogach itp. zazwyczaj nie zastanawiają się, ani do kogo mogą trafić te zdjęcia, ani co będzie się z nimi później działo. Akcja ma uzmysłowić kwestię ich odpowiedzialności za prywatność dzieci. „Zdarza się, że umieszczając zdjęcie w internecie tracimy nad nim kontrolę. Próby jego usunięcia skazane są na niepowodzenie, bo każde zdjęcie, które spotkało się z zainteresowaniem internautów, zostaje natychmiast powielone, jest poddawane przeróbkom, może stać się motywem złośliwych memów” – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

Materiały kampanii zostały przygotowane właśnie na wzór popularnych w sieci memów, a pozornie niewinne zdjęcia opatrzone opisem „Znajdziesz mnie w sieci” lub „Ściągnij nas do siebie” z pewnością zrobią wrażenie na niejednym rodzicu.

„Nie chcemy zabraniać rodzicom publikowania zdjęć dzieci, ale chcemy, żeby to robili odpowiedzialnie i świadomie, wykorzystując narzędzia, które pozwalają na ochronę prywatności ich dziecka. I żeby zdawali sobie sprawę z konsekwencji własnych działań, zarówno tych bezpośrednich, jak i tych odroczonych, kiedy to bezrefleksyjnie opublikowane zdjęcie zostanie dziecku przypomniane, zazwyczaj w najbardziej niefortunnych okolicznościach. Bo internet nie zapomina” – tłumaczy Wojtasik.

Kampania będzie trwała do końca września. Więcej informacji na jej temat oraz poradnik dotyczący ustawień i ochrony prywatności na portalach społecznościowych znajdziecie na stronie Fundacji Dzieci Niczyje.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz