Pomysł na majówkę

Pomysł na majówkęMajowe słońce i wolny dzień to dwa wystarczające powody, by miło i rodzinnie spędzić czas. W pięknych okolicznościach przyrody można robić wiele rzeczy. Oto kilka propozycji, które z pewnością sprawią przyjemność Wam i Waszym dzieciom.

ROWERY
Niby nic wielkiego. Po prostu wsiadamy i jedziemy, ale wszystko zależy od organizacji. Spróbujcie więc podejść do tego nieco inaczej niż zwykle. Przed wyjazdem usiądźcie razem z dziećmi, dokładnie zaplanujcie trasę w Internecie i wydrukujcie mapę. Oprócz aktywnego wypoczynku dzieci nauczą się przy okazji podstaw kartografii.

PIKNIK
Zabierz rodzinę na wycieczkę do lasu lub chociażby parku, znajdźcie przyjemną polanę i zjedzcie na niej obiad. Oprócz koca i prowiantu na piknik warto zabrać aparat fotograficzny, szkło powiększające oraz atlas owadów, co pomoże Wam i Waszym dzieciom zobaczyć na żywo świat znany z filmu „Mikrokosmos”.

ZAMIAST GRILLA – OGNISKO
Sezon grillowy rozpoczęty, więc cała Polska grzeje brykiet, a na nim kiełbasy, kaszanki, karkówki, szaszłyki itp. Zamiast tego spróbuj jednak wraz z dziećmi zrobić ognisko – jeżeli oczywiście masz gdzie. Kiełbaska upieczona na wolnym ogniu i ziemniaki prosto z żaru sprawią dzieciakom dużo większą frajdę niż klasyczny grill.

KAJAKI
Ta forma wypoczynku wymaga od Was dużego zaangażowania i „oczu dookoła głowy”, bo jak wiadomo, do wody trzeba mieć respekt. Cisza, spokój i kontakt z naturą podczas spływu kajakowego są jednak tego warte. To ciekawy i niedrogi pomysł na spędzenie wolnego czasu.

JEDNODNIOWA, RODZINNA WYCIECZKA
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele atrakcji czeka w najbliższej okolicy. Jesteśmy przekonani, że w promieniu 40-50 kilometrów od Waszego domu jest wiele ciekawych miejsc na rodzinny wypad. Wystarczy więc spontaniczna decyzja, szybkie pakowanie i dobry humor. Dzieciaki (i nie tylko) uwielbiają takie akcje. Życzymy więc udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Komentarze

Dodaj komentarz