Podręcznik dla pierwszaka

Podręcznik dla pierwszakaTrwają prace nad darmowym podręcznikiem dla pierwszoklasistów. Będzie się on składał z czterech części i ma zawierać wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody oraz wiedzy społecznej. Autorką elementarza jest Maria Lorek.

Wprowadzenie darmowego podręcznika dla pierwszaków rząd zapowiedział na początku tego roku. Zgodnie z założeniami, od września elementarz będzie taki sam dla wszystkich uczniów. Nie będzie on jednak przekazywany dzieciom na własność – jego właścicielem będzie szkoła, a do pierwszaków trafi na zasadzie wypożyczenia. W kolejnych latach z takich podręczników mają też korzystać uczniowie drugich i trzecich klas.

Nowy podręcznik będzie się składał z czterech części – jedna na trzy miesiące, druga też, trzecia i czwarta na dwa miesiące. Każda z tych części zawierała będzie wiedzę z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Jak mówi autorka elementarza – Maria Lorek – podręcznik będzie aktywizował uczniów, bo rozwój dokonuje się tylko w toku własnej aktywności, zwłaszcza aktywności twórczej dziecka.

Maria Lorek o nowym podręczniku dla pierwszoklasistów

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

MARIA LOREK (ur. 1959 r.). Nauczyciel dyplomowany, wieloletni nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Współzałożycielka Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, współzałożycielka Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej oraz Dyrektor Zespołu Szkół Fundacji „ELEMENTARZ”. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji i podręczników, np. „Elementarz pierwszej klasy”, „Ele-mele” – podręcznik do kształcenia zintegrowanego, Przewodnik metodyczny dla klasy I.

Źródło: men.gov.pl

Komentarze

Dodaj komentarz