Plusy zabawy z rówieśnikami

zabawa z rówieśnikamiZabawa z rówieśnikami to nie tylko przyjemność, ale także nauka, rozwój kluczowych umiejętności dziecka oraz przygotowanie go do wielu życiowych wyzwań. Oto pięć, udowodnionych naukowo korzyści z beztroskiej zabawy z innymi dziećmi.

Lepsze zachowanie

Dzieci, które mają czas na wspólną zabawę w ciągu dnia dużo lepiej zachowują się podczas zajęć w szkole. Według badań przeprowadzonych w 2009 roku, uczniowie w wieku ośmiu i dziewięciu lat, którzy w ciągu dnia nauki mieli więcej niż 15 minut wolnego czasu spędzonego z rówieśnikami, byli spokojniejsi i bardziej skupieni podczas lekcji.

Umiejętności pracy w grupie

Naukowcy podkreślają, że dzieci w wieku przedszkolnym, bawiąc się z rówieśnikami stają się świadome uczuć innych ludzi, a także uczą się sterować własnymi emocjami, wchodzić w różne role oraz opanowywać zasady społeczne.

Zdrowy ruch

W przeciwieństwie do oglądania telewizji lub grania w gry, zabawa z rówieśnikami wiąże się z ruchem, który dzieciom wychodzi na zdrowie, a jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca, by dzieci w wieku powyżej dwóch lat angażowały się w co najmniej godzinę umiarkowanej, przyjemnej aktywności fizycznej.

Nauka przez zabawę

W czasie spędzonym na placu zabawa dzieci mogą się wiele nauczyć. Grając w klasy lub inne gry oparte na rywalizacji uczą się np. liczenia, przez co dowiadują się, że matematyka jest potrzebna na co dzień, a rozmawiając z innymi dziećmi przyswajają informacje i poszerzają horyzonty.

Po prostu przyjemność

Zabawa z rówieśnikami sprawia ogromną frajdę i powinna być nierozłącznym elementem dorastania. Spędzając czas z innymi dziećmi, nasze pociechy stają się szczęśliwsze, bardziej otwarte i radosne, a przecież o to właśnie chodzi w dzieciństwie.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz