Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Zostawiając dziecko w nagrzanym samochodzie możesz je zabić. Wystarczy kilkanaście minut, żeby maluch nabawił się tragicznego w skutkach udaru. Uwagę na ten problem zwraca szokujący film, który powstał w ramach kampanii „One Decision”.

Autorzy amerykańskiej kampanii „One Decision” zwracają uwagę na ogromne zagrożenie, jakim jest dla malucha kilkuminutowy pobyt w zamkniętym, nagrzanym samochodzie. Tylko 15 minut wystarczy, by doszło do trwałego uszkodzenia mózgu i nerek.

Szokujący film

By „wstrząsnąć” bezmyślnymi rodzicami autorzy kampanii opublikowali szokujący film wyprodukowany przez Redcastle Productions. Jego negatywną bohaterką jest młoda matka, która pozostawia małe dziecko w samochodzie, a sama idzie na zakupy do supermarketu. Chłopiec najpierw się poci, następnie traci przytomność. Pomaga mu dopiero mężczyzna, który łomem wybija szybę w samochodzie i rozpoczyna reanimację. Matka wraca z zakupami dopiero wówczas, gdy na miejscu jest już pogotowie ratunkowe.

YouTube Preview Image

Tragiczne statystyki

Autorzy kampanii „One Decision”przytaczają też wstrząsające statystyki – w Stanach Zjednoczonych tylko w tym roku z powodu udaru doznanego w nagrzanym, zamkniętym samochodzie zmarło 15 dzieci. Od 1998 r. ponad pół tysiąca, z czego prawie 80 proc. ofiar nie miało ukończonych 2 lat.

 

Komentarze

Dodaj komentarz