Nauka i zabawa

Dzieci najlepiej chłoną wiedzę podczas zabawy. Spędzając z nimi wolny czas możemy więc zorganizować im taką rozrywkę, podczas której – nie wiedząc nawet kiedy – wiele się nauczą o otaczającym ich świecie. Doskonale nadają się do tego zabawki edukacyjne. Poszperaliśmy w sieci i znaleźliśmy kilka gadżetów godnych uwagi.

Na początek nieco chemii, czyli zestaw do samodzielnego wykonania baterii ekologicznej przy użyciu w pełni naturalnych surowców, jak owoce, warzywa czy błoto.
eko bateria

Kolejna lekcja – robotyka, podczas której możecie stworzyć robota ze zwykłej puszki po napoju, przy okazji tłumacząc dziecku, co to jest recycling.
robot z puszki

Młodym miłośnikom archeologii i wykopalisk proponujemy szkielet dinozaura, podczas składania którego mogą się wiele nauczyć nie tylko o tych stworzeniach, ale także o budowie innych zwierząt.
szkielet dinozaura

Na koniec mała lekcja astronomii. Najpierw poznajemy nasz układ słoneczny…
układ słoneczny

… a następnie gwiazdy, ich konstelacje oraz ich nazwy, w czym pomoże nam ten rzutnik, dzięki któremu przekształcimy zwykły pokój w nocne niebo.
zestaw niebo nocą

Zabawki edukacyjne sprawią dzieciakom sporo radości i przy okazji pomogą im przyswoić czasami bardzo skomplikowaną wiedzę. Tego typu gadżety można kupić m.in. w sklepie CRAZYSHOP.PL

Komentarze

Dodaj komentarz