Najszybszy wózek świata

Mężczyźni różnie reagują na wieść, że zostaną ojcami. Brytyjski hydraulik i wynalazca – amator, Collin Furze postanowił z tej okazji skonstruować najszybszy wózek na świecie.

Wózek jest napędzany dziesięciokonnym silnikiem spalinowym i osiąga prędkość blisko 90 kilometrów na godzinę. Furze zainstalował specjalną, stalową platformę (do której – swoją drogą – zamontował nawet kubek na kawę) dla osoby kierującej tym nietypowym pojazdem, a wszystkie dźwignie i przyciski znajdują się przy głównej rączce. Klasyczny baldachim z delikatnego materiału zastąpił z kolei metalową osłoną.

„Raczej strach tym jeździć, ale po drodze widuje spojrzenia wielu zazdrosnych ojców i matek, szczególnie, gdy pchają swoje wózki pod górkę” – mówił w jednym z wywiadów. Nie ma jednak powodów do obaw, bo wynalazca jest jednocześnie odpowiedzialny i na swoim wózku jeździ sam lub z lalką imitującą niemowlę.

YouTube Preview Image

Dzięki swojemu wynalazkowi Collin Furze po raz kolejny trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Do jego wcześniejszych rekordów należą m.in. skonstruowanie najdłuższego motocykla czy najszybszego wózka inwalidzkiego na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz