Mądrości Kubusia Puchatka

Mądrości Kubusia PuchatkaChociaż jest misiem o bardzo małym rozumku, potrafi zaskoczyć trafnością swoich spostrzeżeń. Złote myśli Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu niosą często połączenie filozoficznej głębi i niezwykłej prostoty przekazu. Dlatego książki Alana Alexandra Milne’a trafiają do odbiorców w każdym wieku. Oto kilka naszych ulubionych cytatów, którymi warto podzielić się z dziećmi.

„Dorosłe Strumyki (czyli Prawie Małe Rzeczki) wiedzą bardzo dobrze, że nie ma pośpiechu. Któregoś dnia i tak dostaną się tam, gdzie trzeba.”

***

„Czasami najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w Twoim sercu.”

 ***

„To, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. Jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile Maleństwo.”

***

„Nie można tkwić uparcie w swoim kącie lasu, czekając aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich.”

***

„Jeżeli spadniesz na Kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten Ktoś też nie chciał, żebyś na niego spadał.”

***

„Nie bagatelizuj wartości Niczego. Robić Nic to ważna sprawa, bo można chodzić sobie i przysłuchiwać się wszystkiemu, co można usłyszeć i o nic się nie martwić.”

***

„Jeśli kiedyś nadejdzie taki dzień, że nie będziemy mogli być razem. Proszę, trzymaj mnie w swoim sercu, a pozostanę tam na zawsze.”

***

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”

***

„Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.”

***

„Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli… Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.”

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz