Mądrości Kubusia Puchatka

Mądrości Kubusia PuchatkaChociaż jest misiem o bardzo małym rozumku, potrafi zaskoczyć trafnością swoich spostrzeżeń. Złote myśli Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu niosą często połączenie filozoficznej głębi i niezwykłej prostoty przekazu. Dlatego książki Alana Alexandra Milne’a trafiają do odbiorców w każdym wieku. Oto kilka naszych ulubionych cytatów, którymi warto podzielić się z dziećmi.

„Dorosłe Strumyki (czyli Prawie Małe Rzeczki) wiedzą bardzo dobrze, że nie ma pośpiechu. Któregoś dnia i tak dostaną się tam, gdzie trzeba.”

***

„Czasami najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w Twoim sercu.”

 ***

„To, że zwierzę jest duże, nie oznacza, że nie potrzebuje czułości. Jakkolwiek duży Tygrys się wydaje, potrzebuje tyle czułości, ile Maleństwo.”

***

„Nie można tkwić uparcie w swoim kącie lasu, czekając aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich.”

***

„Jeżeli spadniesz na Kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten Ktoś też nie chciał, żebyś na niego spadał.”

***

„Nie bagatelizuj wartości Niczego. Robić Nic to ważna sprawa, bo można chodzić sobie i przysłuchiwać się wszystkiemu, co można usłyszeć i o nic się nie martwić.”

***

„Jeśli kiedyś nadejdzie taki dzień, że nie będziemy mogli być razem. Proszę, trzymaj mnie w swoim sercu, a pozostanę tam na zawsze.”

***

„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.”

***

„Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.”

***

„Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli… Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.”

Komentarze

Dodaj komentarz