Kultowe piosenki dla dzieci

Bawiliśmy się przy nich my i bawią się nasze dzieci. Stare, sprawdzone, dla niektórych już kultowe utwory Fasolek, Natalii Kukulskiej czy piosenki znane z filmów o Panu Kleksie są śpiewane przez kolejne pokolenia i wszystko wskazuje na to, że długo nie znikną z dziecięcych list przebojów. Nowe piosenki nie mają takiego klimatu jak te, które sami słuchaliśmy na płytach winylowych i kasetach magnetofonowych, a obecnie puszczamy naszym dzieciom z płyt lub YouTube’a. Oto kilka klasyków dziecięcej piosenki.

 

„Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”, czyli jeden z najbardziej znanych utworów Fasolek.YouTube Preview Image

 

Po zjedzeniu witaminek nie zapomnijmy o umyciu zębów, o czym mówi kolejny przebój Fasolek.YouTube Preview Image

 

Młoda Natalia Kukulska i „Puszek okruszek”. To chyba jej najbardziej znany utwór w całej karierze.
YouTube Preview Image

 

Trochę przyspieszamy tempo. Doskonała interpretacja wierszy Brzechwy wykonaniu samego Pana Kleksa, czyli bohatera również wymyślonego przez tegoż autora:)
YouTube Preview Image

 

Na koniec tej serii kultowa piosenka z kultowej bajki czyli „Pszczółka Maja” w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego.YouTube Preview Image

 

Dzieciaki nadal uwielbiają te piosenki, a my słuchamy ich z nutką nostalgii. Ciekawe, czy będziemy je puszczać także wnukom:)

Komentarze

Dodaj komentarz