Komórka dla dziecka

telefon dla dziecka aQooQooTelefony komórkowe są jednym z głównych narzędzi porozumiewania się we współczesnym świecie, a dzieci chłoną nowinki techniczne dużo szybciej niż my. Dlatego prędzej czy później staniemy przed pytaniem: kiedy kupić dziecku telefon i jaki wybrać model?

Okazuje się, że Polska przoduje w statystykach dotyczących posiadania telefonów przez dzieci. Według niektórych badań aż 80 procent 10-latków posiada własną komórkę, czym wyprzedzamy takie kraje jak Wielka Brytania (73 procent), a także Stany Zjednoczone, gdzie co trzecie dziecko ma swój telefon czy Francja, gdzie tylko jedno dziecko na 10 ma własną komórkę. Pewnie na wyniki tych badań ma wpływ nasza tradycja wręczania prezentów na Pierwszą Komunię, ale nie zmienia to faktu, że w tej dziedzinie jesteśmy liderem, co jest chętnie wykorzystywane przez producentów telefonów komórkowych.

Jednym z modeli przeznaczonym specjalnie dla najmłodszych jest telefon marki aQooQoo. Producent tego aparatu zapewnia, że zebrał i przeanalizował wszystkie obawy rodziców dotyczące pierwszego telefonu dla swoich pociech i stworzył aparat w całości dostosowany do najmłodszych abonentów sieci GSM. Faktycznie znalazło się w nim wiele ciekawych rozwiązań, w tym:

- Możliwość wpisania do książki telefonicznej 22 numerów, z którymi dziecko będzie mogło się kontaktować. Wszelkie próby połączenia czy odebrania wiadomości SMS z innych numerów będą automatycznie odrzucane. Dzięki temu rodzic ma całkowitą pewność, że do jego pociechy nie zadzwoni nikt niepowołany, a dziecko kontaktować się będzie wyłącznie z wybranymi przez rodziców osobami.

- Funkcja MONITOR pozwalająca rodzicom na słuchanie tego, co dzieje się w otoczeniu pociechy, przy czym wszystko odbywa się automatycznie, bez angażowania dziecka i … bez wiedzy otoczenia.

- Usługa GPS, która na żądanie dokładnie określi aktualne współrzędne geograficzne, a telefon automatycznie prześle SMS z linkiem do mapy prezentującej bieżące położenie telefonu.

- „Sposób na złodzieja”, czyli w momencie, kiedy do urządzenia zostanie włożona nowa karta SIM, rodzic dostanie komunikat SMS z aktualnym numerem telefonu. W ten sposób może skontaktować się „bieżącym posiadaczem” jego własności.

Aparat aQooQoo pozwala rodzicom kontrolować używanie telefonu przez dziecko, jest niewielki i ma ciekawy design. Jego kupno wiąże się z wydatkiem ok. 300 złotych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz