Kolej stawia na dzieci

Dziecko w wagonie kolejowymPolska kolej ma być bardziej przyjazna maluchom. Od 9 czerwca we wszystkich pociągach PKP Intercity znajdą się wyznaczone przedziały dla osób podróżujących z dziećmi. Wcześniej przewoźnik wprowadził „Strefę Małego Podróżnika” oraz dodatkowe usługi WARS dla najmłodszych.

Bilety z rezerwacją miejsca w przedziale rodzinnym będą w pierwszej kolejności wydawane osobom pobierającym rezerwację dla dziecka w wieku do 4 lat. Poza wyznaczonym miejscem, osoby podróżujące z dziećmi mogą do pociągu zabrać niezłożony wózek, za który przewoźnik od marca tego roku nie pobiera opłaty.

WARS dla dzieci

Już teraz w pociągach oferujących serwis gastronomiczny rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki, czy podgrzanie dziecięcego posiłku. Starszym pociechom, WARS proponuje „Kids’s Menu” – kartę dań przygotowanych z myślą o gustach najmłodszych pasażerów.

Plac zabaw na … kołach

Dla rodzin planujących wyjazd nad polskie morze bądź w góry, PKP Intercity oferuje specjalne wagony ze Strefą Małego Podróżnika, czyli placem zabaw na kółkach. Wagony wyposażone są w przewijaki, a na korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz większe bagaże. Atrakcje Strefy Małego Podróżnika to m.in. pufy, klocki, gry planszowe, puzzle, tablice do rysowania i kreskówki. Wagony z dziecięcym placem zabaw kursują w pociągach „Tatry” na trasie Warszawa – Zakopane oraz „Jantar” jadącym z Warszawy przez Trójmiasto na Hel.

Źródło: intercity.pl

Komentarze

Dodaj komentarz