Kiedy na nocnik?

Kiedy na nocnikSiadanie na nocnik to krok milowy w rozwoju maluchów i kolejny powód do dumy dla rodziców. Pamiętajmy jednak, że wszystko musi nastąpić w swoim czasie. Oto kilka porad, które pomogą Wam ustalić, że właśnie przyszedł czas na „toaletowy trening”.

Przyjmuje się, że większość dzieci jest gotowa do siadania na nocniku w wieku ok. 18 – 24 miesięcy. Oczywiście nie jest to sztywna zasada i niektóre potrzebują więcej czasu, a inne uczą się załatwiać swoje potrzeby bez użycia pieluszki wcześniej. Warto więc obserwować dziecko i gdy zauważymy u niego kilka z poniższych zachowań, możemy zacząć lekcje robienia „tego” jak dorośli.

- Dziecko zaczyna mieć suche pieluchy w ciągu dnia. Oznacza to, że zaczyna się uczyć kontroli nad swoim pęcherzem.

- Mówi, gdy zaczyna lub kończy robić kupkę i siku. Chowa się przy tym lub kuca wiedząc, że coś jest na rzeczy i należy przybrać odpowiednią pozycję.

- Próbuje zdejmować mokrą lub brudną pieluszkę lub prosi o to rodziców.

- Dziecko jest ciekawe, co się dzieje w toalecie, idzie tam za tobą chcąc sprawdzić, co robisz i jak to wszystko działa. Zaczyna się również uczyć podstawowych zasad higieny.

- Obserwuje innych i stara się naśladować ich zachowanie.

- Rozumie proste polecenia i potrafi je wykonać.

- Stara się robić wiele rzeczy samo.

- Potrafi bez pomocy zdjąć i założyć spodenki/rajstopki

Jeżeli Twoje dziecko w jakimś stopniu przejawia powyższe zachowania, to znak, że czas zacząć działać. Nauka nocnika przychodzi z większym lub mniejszym trudem, ale w końcu udaje się ją opanować wszystkim dzieciom. Życzymy zatem powodzenia!

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz