Jaki fotelik na rower?

Rodzina na wycieczce rowerowejPiękna pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom. Dopóki jednak dziecko jest zbyt małe, by mogło jeździć samodzielnie, superstary powinien się zatroszczyć o odpowiedni fotelik przeznaczony do montażu na rowerze dorosłego. Mamy kilka rad, które pomogą Wam kupić odpowiedni sprzęt.

Od kiedy w foteliku

Na rowerową przejażdżkę w foteliku dziecko można zabrać wówczas, gdy potrafi stabilnie siedzieć. W takim wypadku, krótkie trasy możemy pokonywać już z 9-miesięcznym maluchem, ale na dłuższe wyprawy radzimy poczekać, aż skończy co najmniej rok.

Typy fotelików rowerowych

W sklepach możemy znaleźć foteliki na rower do 15 lub 22 kilogramów. Dobrze jest wybrać te większe, gdyż po prostu na dłużej nam wystarczą. Największe dylematy budzi jednak wybór typu fotelika, bowiem każdy ma swoje plusy i minusy. Kupując ten montowany z przodu roweru (na kierownicy) cały czas widzimy dziecko, ale za to mamy mniejszą kontrolę nad jazdą i rower trudniej nam się prowadzi. Z kolei z fotelikiem montowanym z tyłu (pod siodełkiem lub na bagażniku) łatwiej jedzie się rowerem, ale dziecko widzi przede wszystkim nasze plecy. Jeżeli więc kupujemy fotelik w sklepie, a nie w internecie, dobrze jest wziąć ze sobą rower, żeby sprawdzić, jaki typ lepiej nam pasuje.

Na co zwrócić uwagę

Fotelik na rower powinien być na tyle wysoki, by dziecko mogło w całości oprzeć na nim głowę. Dobrze, gdy oparcie można chociaż trochę odchylić, gdyż małe dzieci podczas jazdy często zasypiają. Warto też zwrócić uwagę na to, by pasy opinające dziecko były 4-5 punktowe, miały regulowaną długość i były skonstruowane w taki sposób, by dziecko nie mogło ich samo odpiąć. Regulowane powinny być również podnóżki, z opcją przypięcia do nich nóżek dziecka, by nie majtały się w czasie jazdy. Dużo wygodniejsze dla dziecka są też foteliki wyściełane, z wysokim oparciem bocznym.

Bezpieczeństwo

Fotelik rowerowy musi być stabilny i nie powinien zbytnio się odchylać podczas jazdy. Pamiętajcie, że wozicie w nim swoje dziecko. Dobrze jest również zainwestować w kask dla malucha, który zawsze zwiększa bezpieczeństwo w czasie jazdy. Zwracajcie też uwagę, czy fotelik ma odpowiednie atesty.

Ceny

Wybór fotelików jest naprawdę spory i zależy od grubości portfela. Najtańsze foteliki możemy kupić w supermarketach już za kilkadziesiąt złotych. Niestety najprostsza i najtańsza opcja nie zawsze jest najlepsza.  Jeżeli chcemy porządny fotelik, wygodny dla nas i dla naszego dziecka, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Wspólny czas spędzony z dzieckiem podczas rowerowej wycieczki jest jednak bezcenny.

 

 

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Jedna odpowiedź na „“Jaki fotelik na rower?””

  1. Popatrz tutaj pisze:

    Świetnie, dziękuję!

Dodaj komentarz