Jak zrobić latawiec?

Puszczanie latawca to doskonały sposób na spędzenie z dzieckiem wolnego czasu. Nieco bardziej leniwi ojcowie zapewne kupią go w sklepie, ale zapewniamy Was, że dużo więcej frajdy sprawia zrobienie własnego. Przedstawiamy więc, jak krok po kroku zbudować prosty latawiec w kształcie deltoidu.

To czego potrzebujemy na początek, to dwie proste listewki lub coś, co może je zastąpić (my użyliśmy np. plastikowej listwy dystansowej do klinkieru, która jest pusta w środku, a co za tym idzie lekka i wystarczająco wytrzymała), duży arkusz papieru lub folii, szeroka taśma bezbarwna, mocna i cienka nić, żyłka, miarka oraz nożyczki lub nożyk do tapet.

Jak zrobić latawiec 1

1. Na początek przytnij listewki tak, aby długość krótszej z nich wynosiła ok. 3/4 długości dłuższej.

2. Połącz obie listewki tworząc krzyż. Krótsza z nich powinna być przymocowana na wysokości 2/3 dłuższej listewki. Możemy użyć do tego kleju lub mocnej taśmy.

3. Na końcach ramion latawca wytnij małe rowki i przeciągnij przez nie sznurek lub żyłkę. W ten sposób masz gotową podstawową konstrukcję latawca.

Jak zrobić latawiec 2

 

Jak zrobić latawiec 3

4. Teraz przyłóż ramę latawca do papieru lub folii i odrysuj jego kształt z zachowaniem 2-3 cm odstępu, które pozwolą na przymocowanie żagla do przygotowanej konstrukcji.

5. Wytnij wcześniej obrysowany kształt latawca i połącz folię lub papier z resztą latawca, zaczynając od rogów, a kończąc na ramionach deltoidu. Najlepiej użyj do tego taśmy samoprzylepnej.

Jak zrobić latawiec 4

 

Jak zrobić latawiec 5

 

 

6. Pora na zrobienie tzw. uprzęży. Do każdego z rogów latawca przymocuj kawałek sznurka, a następnie połącz je w taki sposób, aby ustawić odpowiedni kąt nachylenia latawca. W sumie jest to najtrudniejszy etap budowy i wymaga kilku prób, aby stworzyć optymalne ustawienie.

Jak zrobić latawiec 6

Teraz pozostaje tylko czekać na dobrą, wietrzną pogodę i wraz z dziećmi cieszyć się wspólnie wykonanym dziełem. Powodzenia!

 

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

6 odpowiedzi na „“Jak zrobić latawiec?””

 1. Juleczka pisze:

  Naprawdę działa tylko jest problem z patykami ale lata i się
  trzyma

 2. Sylwia pisze:

  Działa polecam

 3. Dzul pisze:

  MI też pomogło w Pracy domowej tak jak mojej koleżacne mojej ukochaneeeej mojego skarbaa misiaczka ;****

 4. zuza pisze:

  NA POCZATKU BYLO TRUDNO SIE DOMYSLEC JAK ZROBIC LATAWIEC
  ALE GDY,WESZLAM NA TA STRONE TO ZROBILAM GO LEPIEJ NIZ MI SIE WYDAWALO!!!

  POLECAM!!!!!! :)

 5. Andżelika pisze:

  Bardzo dobry pomysł , ta instrukcja pomogła mi na pracę domową z matematyki :)

 6. kryszard pisze:

  no way Jose! taki latawiec nie będzie latał poprawnie.
  6) – poprawka: uprząż powinna byc dopięta w 3 rogach: na „dziobie” Latawca i po bokach. Długość linki od dzioba do węzła powinna byc dobrana do latawca i inna niz linek po bokach (linki po bokach symetryczne). Do tylu latawca linki nie przypinamy.
  7) Ogon !!! poskładaj kartki papieru w harmonijki i pospinaj w ogon jak tutaj: http://i51.tinypic.com/mhg8jn.jpg . ogon podepnij to tego tylnego rogu latawca.

  poprawna długość ogona tez jest kwestia eksperymentów.

  milej zabawy. :)

Dodaj komentarz