Jak wręczyć prezent na Mikołajki?

Jak wręczyć mikołajkowy prezentMikołajki to dla dzieciaków jeden z ulubionych dni w roku. I nie ma się co dziwić, bo w końcu każdy lubi dostawać prezenty. Oprócz tego, jaki upominek zostawi im święty Mikołaj, ważna jest również forma w jakiej to zrobi. Oto kilka pomysłów na ciekawe „przekazanie” mikołajkowych prezentów.

Czyste buty

Jak wiadomo miejscem, w którym święty Mikołaj zostawia prezenty są m.in. buty, ale tylko te wyczyszczone i wystawione w oczekiwaniu na upominki. Brudne są przez niego omijane szerokim łukiem i pozostawiane puste lub ewentualnie z rózgą lub zgniłym ziemniakiem.  Jeżeli więc dzieciaki chcą rano znaleźć w swoim obuwiu coś ciekawego, muszą je wcześniej porządnie wyszorować.

Prezent w skarpecie

Zwyczaj znany raczej z amerykańskich filmów, który również zakorzenił się w niektórych polskich domach. Skarpeta pełna upominków z pewnością będzie się nieźle prezentować na kominku i sprawi najmłodszym równie dużo frajdy. Oczywiście – podobnie jak w przypadku butów – skarpety muszą być czyste :)

Pod poduszką

Upominek znaleziony pod poduszką zrobi na dziecku ogromne wrażenie, ale ta forma wręczania prezentów jest sporym wyzwaniem dla Mikołaja i wymaga od niego nie lada zwinności oraz sprytu. W nocy z 5-go na 6-go grudnia wiele dzieci śpi bowiem snem dosyć płytkim mając nadzieję, że w końcu przyłapie zabawnego, brodatego gościa w czerwonym kubraczku.

Upominek na mapie

Może nie jest to tradycyjny sposób wręczania mikołajkowych prezentów, ale dzieci od razu poczują smak przygody, gdy zamiast gotowych prezentów w bucie, w skarpecie lub pod poduszką znajdą mapę, która ich doprowadzi do upominków. Ten sposób wymaga od Mikołaja nieco kreatywności, która z pewnością się opłaci.

W cztery oczy

Oczywiście jednym ze sposobów jest również wręczenie prezentu osobiście, w stroju świętego Mikołąja, lub wykorzystanie do tego przebranego znajomego. Takie, bezpośrednie spotkanie zrobi na dzieciakach spore wrażenie i będzie zapamiętane na długo. Powodzenia!

Komentarze

Dodaj komentarz