Hiszpańskie wyspy: nie tylko Kanary!

Rodzinne wczasy na MajorceGdy pojawia się propozycja spędzenia wakacji na hiszpańskich wyspach, wielu turystów automatycznie myśli o Wyspach Kanaryjskich. Ten archipelag z pewnością zasługuje na uwagę, nie jest jednak jedynym wyspiarskim rejonem Hiszpanii. Gdzie zatem warto się wybrać wraz z całą rodziną?

Majorka: wyspa nie tylko dla elit

Swego czasu Majorka była kojarzona z miejscem wypoczynku dla elit. Dziś każdy może tu spędzić rodzinne wczasy, a doskonałe zagospodarowanie i moc atrakcji dla dzieci czynią w tej wyspy atrakcyjny kierunek rodzinnych podróży. Biuro podróży Świat Wypoczynku już dawno doceniło potencjał tej wyspy. Na stronie tego biura można znaleźć sprawdzone oferty hoteli z pokojami rodzinnymi, polskimi animacjami oraz licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Tu również można znaleźć wiele ciekawych inspiracji na rodzinne wycieczki. A miejsc godnych zobaczenia na Majorce jest wiele. Swą starówką i naturalnymi walorami wypoczynkowymi może oczarować Alcudia, równie atrakcyjnym miejscem dla całej rodziny jest Palma de Mallorca – stolica wyspy i jeden z jej najważniejszych ośrodków turystycznych. Rodziny szukające niebanalnych atrakcji koniecznie powinny wybrać się do Porto Cristo. Ta urocza wioska rybacka może pochwalić się piękną okolicą oraz niezwykle atrakcyjnymi jaskiniami. To Smocze Jamy uznawane za jedno z najciekawszych miejsc na wyspie. W pobliżu miejscowości czekają również piaszczyste plaże, na których można wypoczywać w pięknej scenerii. Dla turystów z Polski godnym polecenia miejscem na Majorce jest również Valldemossa, która swym tajemniczym klasztorem przyciąga skutecznie uwagę zarówno starszych jak i młodszych. Pobyt w miejscu znanym dzięki Chopinowi może sprawić wiele radości każdemu turyście, a ciekawa zabudowa miasteczka i jego muzea zapewniają moc atrakcji nawet tym najmłodszym uczestnikom wyprawy.

Ibiza: wschodząca gwiazda wśród hiszpańskich wysp

Turyści dopiero w latach 70. ubiegłego wieku odkryli turystyczny potencjał tej wyspy. Dzięki pięknej scenerii oraz wspaniałym plażom turystyka zaczyna odgrywać na niej coraz ważniejszą rolę. Nieco kameralny charakter Ibizy sprawia, że jest ona idealnym miejscem na rodzinne wczasy. Coraz liczniejsze hotele family przyciągają atrakcjami dla najmłodszych, a hotelowe baseny i place zabaw gwarantują doskonałą zabawę nawet najmniejszym dzieciom. Dla dorosłych wielką atrakcją są tu z kolei hotele z klubami muzycznymi, dzięki którym Ibiza stała się wyspą doskonałą dla par lubiących dobrą zabawę w gorących rytmach hiszpańskiej muzyki. Dla tych, którzy chcą spędzić rodzinne wczasy na tej wyspie, szczególnie atrakcyjnym kurortem jest Portinatx. To tu czekają najpiękniejsze plaże i malownicze zatoki, a świetne zagospodarowanie gwarantuje wypoczynek na wysokim poziomie.

Hiszpańskie wyspy to nie tylko Kanary. Ibiza i Majorka to kolejne kierunki, które są wyjątkowo atrakcyjne dla podróżujących rodzin. Na ich terenie można spędzić wspaniałe wakacje nad ciepłym morzem, a hotele przyjazne rodzinom oferują wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Jedna odpowiedź na „“Hiszpańskie wyspy: nie tylko Kanary!””

  1. Fernando pisze:

    goraleczka / Jednak najlepszym rozwiązaniem jest jehcnaie swoim zaufanym samochodem. Zawsze to inaczej korzystać ze swojego, niż z wypożyczonego. A to wielka wygoda jechać w podrf3ż swoim samochodem.

Dodaj komentarz