Gry planszowe – dlaczego warto?

gry planszowePlanszówki to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz bardzo dobra alternatywa dla gier komputerowych. Wybór jest ogromny – od nieśmiertelnych szachów i warcabów, poprzez klasyczne Monopoly, Scrabble czy Chińczyka, na ciekawych i pomysłowych wydaniach nowych gier kończąc. Oto kilka powodów, dla których warto namówić dzieciaki na tego typu rozrywkę.

Nauka

Gry planszowe rozwijają zdolności analitycznego myślenia oraz uczą podejmowania decyzji. Do wyboru mamy również całą paletę gier edukacyjnych, gdzie świetna zabawa często idzie w parze ze zdobywaniem wiedzy z zakresu matematyki, słowotwórstwa, historii oraz wielu innych dziedzin.

Rywalizacja

Element rywalizacji to podstawa w większości gier planszowych. W tym przypadku gracz ma jednak do czynienia z „żywym”, a nie wirtualnym przeciwnikiem. Jest to zatem doskonały sposób na naukę zarówno radości ze zwycięstwa jak i przegrywania z honorem – rywale są bowiem świadkami swoich zachowań i reakcji.

Socjalizacja

Trudno jest grać w gry planszowe samemu, więc jest to bardzo dobry środek do pokazania maluchom, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem – niezbędny podczas tego typu zabawy, jak i w życiu.

Wyobraźnia

W przeciwieństwie do wielu gier komputerowych, wyobraźnia naszych dzieci ma tutaj kluczowe znaczenie. Szczególnie, jeżeli podczas gry planszowej muszą się wcielić w jakąś rolę.

Zabawa

Poza wszystkimi pozytywnymi aspektami gier planszowych jest to przede wszystkim świetna zabawa i doskonały pomysł na ciekawą, rodzinną rozrywkę.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Jedna odpowiedź na „“Gry planszowe – dlaczego warto?””

  1. marek pisze:

    zaletą gier jest to, że wciągają każdego niezależnie od wieku, i w ten sposób cała rodzina może przyjemnie spędzić czas

Dodaj komentarz