Gry i zabawy w samochodzie

dzieci w samochodzie„Tata siku, nudzi mi się, daleko jeszcze?” – jeżeli nie chcesz, by te zwroty były jedynymi, które słyszysz podczas jazdy samochodem z ust swoich dzieci, zadbaj o ciekawe zagospodarowanie ich czasu. Oto kilka pomysłów na zabawy w podróży.

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami …

Tak rozpoczyna się większość  bajek, ale ich dalsza część zależy już od wyobraźni Waszej i Waszych dzieci. Spróbujcie więc ułożyć własne opowiadanie. Niech każdy z członków rodziny po kolei konstruuje zawiłą historię. Najważniejsze, by była ona spójna i kolejne wątki nawiązywały do wcześniejszych. Idealnie byłoby, gdyby nasza samochodowa baśń skoczyła się dokładnie w momencie dotarcia na miejsce.

Od A do Z

Czyli układamy po kolei litery alfabetu. A gdzie je znajdujemy? Na znakach drogowych, rejestracjach samochodów, przydrożnych reklamach itp. Jeżeli tylko znajdziemy jedną literę, od razu zaczynamy szukać następnej, a gdy dokończymy cały alfabet, kontynuujmy zabawę w drugą stronę, czyli od Z do A.

Porównania

Zabawa pobudzająca wyobraźnię i uwalniająca dziecięce pokłady kreatywności. Niech każdy z członków rodziny powie, co przypomina mu wybrana konstrukcja, którą mijacie w trakcie podroży, np. silos może się nam kojarzyć w rakietą, która zaraz wystrzeli w kosmos lub z wielką butelką dla gigantycznego niemowlaka. Jeżeli za oknem nie widzicie nic ciekawego, spróbujcie z chmurami lub z przedmiotami znalezionymi w samochodzie.

Jaka to melodia

Przed wyjazdem sporządź playlistę, którą będziesz puszczał w trakcie jazdy i przy każdym, nowym utworze pozwól członkom rodziny odgadnąć jego tytuł. Oczywiście wygrywa ta osoba, która poda go jako pierwsza. Następnie wspólnie zaśpiewajcie ten kawałek, co – jak udowodnili amerykańscy naukowcy – doskonale odstresowuje. Jeżeli nie masz czasu na wybór własnych utworów, spróbujcie „poskakać” po stacjach radiowych i zgadywać tytuły nadawanych tam utworów.

Liczenie

Zorganizuj zawody w liczeniu np. krów, które mijacie samochodem w trakcie podróży. Każdy, kto zauważy to łaciate zwierzę i krzyknie „krowa” otrzymuje 1 punkt, a jeżeli zauważy całe ich stado, dostaje 3 punkty. Możemy wprowadzić do gry nieco dramatyzmu i ustalić, że jeżeli ktoś zauważy cmentarz lub wieżę kościoła i pierwszy to wykrzyknie, „zeruje” liczniki innych i wychodzi na prowadzenie.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz