Gra w pamięć dla dorosłych

Gra w pamięć ... dla dorosłych„The Most Wanted APP” to pierwsza na świecie aplikacja ułatwiająca zapamiętywanie twarzy poszukiwanych przestępców. Bazuje na mechanizmie ćwiczenia trenującego pamięć, jednak zamiast dziecinnych obrazków zawiera wizerunki osób poszukiwanych listami gończymi.

Aplikacja powstała we współpracy z polską policją. Dzięki niej gracze mogą skuteczniej rozpoznawać poszukiwanych, co w efekcie może przyczynić się do ich zatrzymania. Gra polega na wyszukiwaniu takich samych par wizerunków. Karty obrócone są obrazkiem na dół i naraz można obrócić obrazkiem do góry tylko dwie karty. Chodzi o to, żeby zapamiętać obrazki i miejsca, na których leżą karty, tak by w chwili, gdy przyjdzie kolej odwracania, odwrócić dwie karty z tym samym obrazkiem. Po odwróceniu pary kart wygrywa się tę parę i ją zabiera. Są dwa poziomy trudności. Pierwszy, to liczba kart 12, 20 lub 30. Drugi, to podobieństwo wizerunków. Na łatwym poziomie szukamy pary takich samych zdjęć. Na trudnym szukamy pary – zdjęcie i szkic. Oczywiście prowadzony jest ranking najlepszych wyników.

Aplikacja jest na bieżąco uaktualnianą bazą danych, można więc szybko sprawdzić kto i za co jest poszukiwany. Zawiera wizerunki osób poszukiwanych za zabójstwa lub za rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Łącznie to około 150 osób. W każdej chwili, gdy zobaczymy lub przypomnimy sobie, że widzieliśmy osobę poszukiwaną możemy zgłosić to na policję dzwoniąc na nr 112 lub 997 albo wysłać maila za pośrednictwem aplikacji.

Gra w pamięć ... dla dorosłychThe Most Wanted App jest pierwszą tego typu aplikacją na świecie i do tego całkowicie darmową. Aktualnie dostępna jest na urządzenia z systemem Android, wkrótce również na iPhone. Aplikację można pobrać pod adresem www.themostwantedapp.com

Obecnie w Polsce jest poszukiwanych około 36 tys. osób, z czego prawie 14 tys. opublikowanymi listami gończymi. Co piąte zatrzymanie jest efektem informacji przekazanej przez obywateli.

Źródło: policja.pl

Komentarze

Dodaj komentarz