Detergenty do zmywarek – jak ich używać?

zmywarkaDla nowoczesnego taty wstawienie naczyń do zmywarki i wybranie odpowiedniego programu nie powinno być żadnym problemem. Czasem jednak zdarza nam się pomylić płyn z nabłyszczaczem lub zapomnieć o dodaniu soli. O czym musimy pamiętać?

Jakość to podstawa

Na pewno żaden z nas nie lubi jeść z niedomytego talerza lub pić z zamglonego kieliszka. Zapewne zdajemy też sobie sprawę, że butelka dla dziecka powinna być perfekcyjnie czysta. Jeśli chcemy cieszyć się takim idealnym efektem, musimy zadbać o wysoką jakość detergentów, których używamy do czyszczenia naczyń w zmywarce. Podstawą jest dobry proszek, płyn lub żel, który uzupełniamy przed każdym uruchomieniem urządzenia, umieszczając go w specjalnym dozowniku. Możemy też sięgnąć po bardzo praktyczne tabletki do zmywarki, które łączą w sobie funkcje kilku różnych detergentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, na czym polega różnica pomiędzy wybranymi środkami do zmywarek, zajrzyj na stronę zmywajwzmywarce.pl.

Co nam daje nabłyszczacz?

Oprócz podstawowego środka, jakim jest np. proszek lub płyn do zmywarki, powinniśmy używać także nabłyszczacza. To właśnie dzięki niemu delikatne szkło pozostaje niezamglone, a my będziemy cieszyć się długo jego blaskiem i świeżością. Unikniemy też powstawania nieestetycznych smug oraz charakterystycznych śladów kropli na naczyniach. Nabłyszczacz wlewamy co jakiś czas do specjalnego wlewu. Większość modeli posiada lampkę kontrolną, która poinformuje nas o konieczności uzupełnienia tego płynu. Warto też zapoznać się z zaleceniami producenta zmywarki, który w instrukcji powinien określić orientacyjną częstość uzupełniania nabłyszczacza.

Po co używamy soli?

Kolejny niezbędnym środkiem do zmywarek jest specjalna sól. Ją również wsypujemy do urządzenia co jakiś czas, umieszczając ją w przeznaczonym do tego celu otworze, najczęściej znajdującym się pod dolnym koszem. Zadaniem soli jest zmiękczanie wody, ponieważ zbyt twarda może stać się źródłem wielu problemów. Po pierwsze powoduje ona powstawanie brzydkich plam i zacieków na naczyniach, a tego na pewno wolelibyśmy uniknąć. Po drugie jest przyczyną osadzania się kamienia zarówno na zmywarce, jak i na naczyniach. Nadmiar kamienia może doprowadzić do zakłóceń funkcjonowania urządzenia, a także do skrócenia jego żywotności.

Pokaż swojej rodzinie, że znasz się na rzeczy – sięgając po odpowiednie detergenty, możesz sprawić, że naczynia będą idealnie czyste, a zmywarka posłuży wszystkim naprawdę długo.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz