Czas do przedszkola! Jak wybrać odpowiednie?

czas do przedszkolaPosłanie dziecka do przedszkola to pewien stres zarówno dla niego, jak i rodziców. Jeżeli chcemy go zminimalizować, musimy być zatem pewni naszego wyboru. Zwracając uwagę na cały szereg aspektów, wybierając idealną placówkę, zagwarantujemy sobie spokój i przekonanie, że oddajemy nasze dziecko w dobre i kompetentne ręce. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać odpowiednie przedszkole.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nasze dziecko przede wszystkim powinno być bezpieczne. Począwszy od domofonu, który uniemożliwi wejście na teren placówki niepowołanym; poprzez legitymowanie osoby odbierającej dziecko, jeśli jest to ktoś inny niż rodzice; aż do warunków sanitarnych oraz dostosowania pomieszczeń i placu zabaw tak, by korzystanie z nich było całkowicie bezpieczne. Warto zwrócić także uwagę na odpowiednie, bezpieczne zabawki oraz kwalifikacje personelu – dobrze, jeśli choć niektóre osoby są przeszkolone z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Funkcjonowanie przedszkola

Kolejne ważne aspekty to wielkość grup przedszkolnych i liczba opiekunek. Grupa nie powinna przekraczać dwadzieściorga dzieci, a jedna przedszkolanka powinna mieć pod swoją opieką najwyżej dziesięcioro maluchów. Przyjrzyjmy się również dokładnie obowiązującemu w przedszkolu planowi dnia. Dobrze, jeśli będzie w nim uwzględniony czas na odpoczynek np. poprzez drzemkę, aby dzieci mogły odetchnąć od zajęć i zebrać siły na dalszą część dnia.

Większość przedszkoli oferuje dodatkowe zajęcia dla dzieci. Mogą one być zagwarantowane w ramach czesnego lub dodatkowo płatne. Choć nie jest to aspekt najważniejszy, to jednak warto uwzględnić zainteresowania dziecka i umożliwić mu rozwijanie hobby np. przedszkolnymi lekcjami tańca. Najlepiej, gdy zajęcia są odpowiednio dostosowane do poszczególnych grup wiekowych, jak np. w przypadku mieszczącego się w Sosnowcu prywatnego przedszkola, którego ofertę znajdziemy na stronie www.elfik.pl.

Posiłki malucha

Jesteśmy coraz bardziej świadomi i wiemy już, jak ogromne znaczenie ma wczesne wypracowanie dobrych nawyków żywieniowych. Jeśli w domu odżywiamy się zgodnie z pewnymi zasadami lub np. przestrzegamy diety wegetariańskiej, dobrze jeśli przedszkole może to uwzględnić. To samo dotyczy szczególnych potrzeb, takich jak dieta dzieci cierpiących na alergie pokarmowe. Jednak bez względu na te szczególne sytuacje jedzenie w przedszkolu powinno być zdrowe, świeże i smaczne. Dobrze, jeśli dzieci w pewnym zakresie mają możliwość wyboru dania (np. wybierają spośród dwóch) oraz mogą zjeść tyle, ile potrzebują. Oczywiście pod pewną kontrolą, aby maluch się nie przejadł lub nie był niedożywiony.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

Dodaj komentarz