Chorwacja zimą

ChorwacjaGdy w Polsce zaczynają dokuczać mrozy, ciekawym celem wypraw staje się Chorwacja. Choć na wypoczynek na plaży jest zbyt chłodno, można poświęcić się poznawaniu najcenniejszych zabytków tego kraju.

Zalety zimowego wyjazdu

Dlaczego warto wybrać się do Chorwacji zimą? Przede wszystkim niższe temperatury pozwalają na spokojne zwiedzanie miast. Latem, gdy temperatura przekracza 30 stopni, bywa to trudne. Zimą wędrówki po pięknych starówkach miejskich stają się znacznie przyjemniejsze. Łatwiejsze staje się też poruszanie po ulicach najpiękniejszych miast. Brak tłumów pozwala na spokojne delektowanie się widokiem pięknych budowli, a cisza i spokój pozwalają na wczucie się w atmosferę panującą w odwiedzanych miejscowościach.

Zima to również niższe ceny i szerszy wybór kwater dla turystów. Dzięki stronie edom.pl można zapoznać się z ofertami ponad 40 tysięcy wakacyjnych domów i mieszkań, wśród których nie brak komfortowo urządzonych apartamentów dostępnych za niespełna 1000 złotych tygodniowo. W takim przytulnym gniazdku może spędzić zimowy wypoczynek cała rodzina, a prywatność i niezależność z pewnością ułatwią zwiedzanie okolicy oraz maksymalne czerpanie ze wszystkich atrakcji. Gdzie można wypocząć zimą? O tej porze roku nadal najpopularniejsza jest Dalmacja. Można zwiedzić Dubrownik – stolicę tego regionu, można też odbyć wiele ciekawych wycieczek po najpiękniejszych miastach Dalmacji. Które zasługują na szczególną uwagę?

Najpiękniejsze miasta Dalmacji

Dubrownik ze swymi murami i starówką jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem. Konkurentem dla niego jest Trogir, którego starówka również zdobyła międzynarodowe uznanie. Split to kolejny cel turystycznych podróży, a znajdujący się na jego terenie Pałac Dioklecjana zaliczany jest do najważniejszych zabytków Chorwacji. Znany jest też Zadar, a rewelacyjną zabudową przyciąga także Szybenik. Tutejsza katedra św. Jakuba, jako zabytek z listy UNESCO, jest jednym z najważniejszych celów wycieczek.

Wiosenna aura panująca w okresie zimowym na terenie Dalmacji zachęca też do zwiedzania najpiękniejszych miast na adriatyckich wyspach. Miasta Korcula oraz Hvar to najpiękniejsze z tak licznych wyspiarskich stolic, których zwiedzenie może stać się wyjątkowo ciekawym doświadczeniem. W Korculi można w tym czasie spokojnie zwiedzić rodzinny Dom Marco Polo, który w pełni sezonu jest jednym z najbardziej obleganych muzeów w Chorwacji. Już choćby z tego względu warto postawić na zimowy wypoczynek w tym kraju.
Dalmacja zimą może zaskoczyć pięknem, ciszą i spokojem. Choć miłośnicy morskich kąpieli i sportów wodnych mogą czuć niedosyt, amatorzy zabytków oraz ci, dla których najważniejszym celem wyprawy jest poznanie lokalnej kultury z pewnością będą zadowoleni.

Komentarze

Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 75 Notice: Undefined index: includeFbJs in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 41
Notice: Undefined index: displayTitle in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 50 Notice: Undefined index: publishToWall in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 169 Notice: Undefined index: darkSite in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 178 Notice: Undefined index: v1plusv2 in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 194
Notice: Undefined index: hideWpComments in /home/supersta/public_html/wp-content/plugins/facebook-comments-for-wordpress/facebook-comments-display.php on line 58 Notice: Korzystanie z Motyw nieposiadający comments.php uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon comments.php. in /home/supersta/public_html/wp-includes/functions.php on line 2920

6 odpowiedzi na „“Chorwacja zimą””

 1. kas pisze:

  Nie miałam pojęcia że Chorwacja może być również atrakcyjna zimą. To ciekawa alternatywna propozycja dla miłośników zimowych sportów. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę Chorwację także podczas zimowego urlopu.

 2. Avek pisze:

  Zdecydowanie wolę Chorwację latem, niż zimą. I znacznie lepiej jechać na własny rachunek zatrzymując się u jakiegoś miejscowego. Wychodzi taniej, a człowiek może robić co chce, kiedy i nie musi się trzymać zegarka żeby załapać się na kolację.

 3. Grześ pisze:

  Zimą Chorwacja nie narzeka na nadmiar turystów. W lutym temperatury przypominają polską wiosnę. Idealny czas na zwiedzanie czy wycieczki rowerowe.

 4. wiktoria pisze:

  To cudowny czas jeżeli ma się urlop zaległy na zwiedzanie Chorwacji w miesiącach letnich jest bardzo gorąco a w zimie akurat temperatury jak nasze wiosenne czyli spokojnie można podziwiać uroki architektury. A jest co oglądać polecam oczywiście Dubrownik urokliwe miasto i przepiękne.

 5. Vibovit pisze:

  Nigdy nie byłem za granicą w zimie, chociaż coraz więcej się o tym pisze i coraz więcej osób mówi, że zima to idealny czas na takie wyjazdy. Pamiętam, że sąsiedzi w zeszłym roku wyjechali, w tym zostali w kraju ale też wyjechali gdzieś w góry i sobie chwalą takie zimowe wypady.

 6. tede pisze:

  Zima się już skończyła, wakacje nie zaczęły ale dobrze jest się już zastanowić nad wypadem wakacyjnym. Chorwacja? Był może ktoś i mógłby polecić malowniczy, spokojny region w którym można w ciszy wypocząć?

Dodaj komentarz