Być jak Django

Showbiznes ma wpływ na wiele aspektów życia Amerykanów, a filmowi bohaterowie często są dla nich prawdziwym wzorem. Nie ma się więc co dziwić, że w tym roku sporym zainteresowaniem w USA cieszą się takie imiona jak Django czy Katniss.

Django

Django, reż. Quentin Tarantino

Zestawienie stworzył portal nameberry na podstawie ponad 8 milionów odsłon (w pierwszej połowie tego roku) dokonanych przez internautów szukających informacji o poszczególnych imionach. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z ich nadaniem, ale wskazuje na pewien trend. Pierwsza trójka na tej liście wśród imion męskich to Asher, Finn i Declan, a tuż za podium uplasował się Django, czyli imię znane ostatnio głównie za sprawą filmu Quentina Tarantino.

Wśród imion żeńskich największą popularnością w USA cieszą się Imogen, Charlotte i Harper, ale w pierwszej dziesiątce ni stąd, ni zowąd pojawia się również imię Katniss, znane przede wszystkim z ekranizacji powieści „Igrzyska śmierci”. Warto też zwrócić uwagę, że w drugiej dziesiątce znalazło się niepopularne czy wręcz nieznane wcześniej imię głównej bohaterki filmu animowanego „Merida Waleczna”. Ciekawe, czy Amerykanów czeka „wysyp” Merid podobnie jak było w przypadku sukcesu disneyowskiej produkcji „Mała syrenka”, gdy nagle ogromną popularnością zaczęło się cieszyć imię Ariel?

Komentarze

Dodaj komentarz