14-miesięczne dziecko kupiło samochód

dziecko ze smartfonemSmartfon lub laptop w rękach dziecka może przynieść różne konsekwencje. Sorella Stoute ma niewiele ponad rok i niewielkie pojęcie o motoryzacji, ale nie przeszkodziło jej to w zakupie na aukcji internetowej sportowego samochodu. Chodzi o model Austin Healey Sprite z 1962 roku.

Mieszkająca w USA dziewczynka bawiła się smartfonem taty z aplikacją pozwalającą dokonywać szybkich zakupów w internetowym serwisie e-bay. Wystarczyło kilka przycisków, by w imieniu taty zamówić sportowy samochód do kapitalnego remontu za 225 dolarów. Ojciec nie krył zdziwienia, gdy otrzymał maila z potwierdzeniem dokonania zakupu i prośbą o wpłatę. Początkowo próbował odkręcić sprawę, na co nawet zgodził się sprzedający, ale w końcu doszedł do wniosku, że jednak kupi córce wybrane przez nią auto. Zamierza je odrestaurować i ofiarować Sorelli, gdy ta będzie już miała prawo jazdy. Dobrze, że ma trochę czasu, bo samochód nie jest w najlepszym stanie.

Tatę czeka więc sporo pracy, ale i tak się cieszy, że jego córka wybrała tani model, a nie Porsche za 38 tysięcy dolarów, które również oglądał na swoim smartfonie.

źródło: CBS News

Komentarze

Dodaj komentarz